console-data - en to ml translation catalogue (58 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
ml: അമേരിക്കന്‍ ഇംഗ്ലീഷ്

note: Type: select Choices
en: Belarusian
ml: ബെലാറൂസ്യന്‍

note: Type: select Choices
en: Belgian
ml: ബെല്‍ജിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
ml: ബ്രസീലിയന്‍ (ABNT2 വിന്യാസം)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
ml: ബ്രസീലിയന്‍ (EUA വിന്യാസം)

note: Type: select Choices
en: British English
ml: ബ്രിട്ടീഷ് ഇംഗ്ലീഷ്

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
ml: ബള്‍ഗേറിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
ml: കനേഡിയന്‍ ബഹുഭാഷ

note: Type: select Choices
en: Croatian
ml: ക്രൊയേഷ്യന്‍

note: Type: select Choices
en: Czech
ml: ചെക്ക്

note: Type: select Choices
en: Danish
ml: ഡാനിഷ്

note: Type: select Choices
en: Dutch
ml: ഡച്ച്

note: Type: select Choices
en: Dvorak
ml: ഡ്വൊറാക്

note: Type: select Choices
en: Estonian
ml: എസ്തോണിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Finnish
ml: ഫിന്നിഷ്

note: Type: select Choices
en: French
ml: ഫ്രഞ്ച്

note: Type: select Choices
en: German
ml: ജര്‍മന്‍

note: Type: select Choices
en: Greek
ml: ഗ്രീക്ക്

note: Type: select Choices
en: Hebrew
ml: ഹീബ്രൂ

note: Type: select Choices
en: Hungarian
ml: ഹങ്കേറിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Icelandic
ml: ഐസ്‌ലാന്‍ഡിക്

note: Type: select Choices
en: Italian
ml: ഇറ്റാലിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Japanese
ml: ജപ്പാനീസ്

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
ml: കിര്‍ഗിസ്സ്

note: Type: select Choices
en: Latin American
ml: ലാറ്റിന്‍ അമേരിക്കന്‍

note: Type: select Choices
en: Latvian
ml: ലാത്വിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
ml: ലിത്വാനിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Macedonian
ml: മാസിഡോണിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Norwegian
ml: നോര്‍വീജിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Polish
ml: പോളിഷ്

note: Type: select Choices
en: Portuguese
ml: പോര്‍ച്ചുഗീസ്

note: Type: select Choices
en: Romanian
ml: റുമേനിയന്‍

note: Type: select Choices
en: Russian
ml: റഷ്യന്‍

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
ml: സെര്‍ബിയന്‍ (സിറിലിക്)

note: Type: select Choices
en: Slovakian
ml: സ്ലോവാക്യന്‍

note: Type: select Choices
en: Slovene
ml: സ്ലോവീന്‍

note: Type: select Choices
en: Spanish
ml: സ്പാനിഷ്

note: Type: select Choices
en: Swedish
ml: സ്വീഡിഷ്

note: Type: select Choices
en: Swiss French
ml: സ്വിസ്സ് ഫ്രഞ്ച്

note: Type: select Choices
en: Swiss German
ml: സ്വിസ്സ് ജര്‍മന്‍

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
ml: തുര്‍ക്കിഷ് (F വിന്യാസം)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
ml: തുര്‍ക്കിഷ് (Q വിന്യാസം)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
ml: ഉക്രേനിയന്‍

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
ml: ഉപയോഗിയ്ക്കേണ്ട കീമാപ്:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
ml: കനേഡിയന്‍ ഫ്രഞ്ച്

note: Type: select Choices
en: Thai
ml: തായി

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
ml: യുഎസ് ഇംഗ്ലീഷ് (മാക്; 82 കീകള്‍)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
ml: യുഎസ് ഇംഗ്ലീഷ് (മാക്; വികസിപ്പിച്ച കീ ബോര്‍ഡ്)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
ml: ഫ്രഞ്ച് (മാക്; ആള്‍ടര്‍നേറ്റ്)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
ml: ഫ്രഞ്ച് (മാക്; വികസിപ്പിച്ച കീ ബോര്‍ഡ്)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
ml: ജര്‍മന്‍ (മാക്; വികസിപ്പിച്ച കീ ബോര്‍ഡ്)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
ml: ജപ്പാനീസ് (തരം 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
ml: ജപ്പാനീസ് (തരം 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
ml: നോര്‍വീജിയന്‍  (തരം 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
ml: നോര്‍വീജിയന്‍  (തരം 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
ml: സ്പാനിഷ് (തരം 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
ml: സ്പാനിഷ് (തരം 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
ml: യുഎസ്ബി കീ ബോര്‍ഡിനുപയോഗിയ്ക്കേണ്ട കീ മാപ്:
